УТЕПЛЕННЯ СТІН ЗОВНІ СВОЇМИ РУКАМИ: ПРАВИЛЬНА ТЕХНОЛОГІЯ

Теплоізоляція фасаду будинку — невід’ємна частина будівельного процесу, без якої неможливо домогтися комфортного проживання, в тому числі сезонного. Сучасні будматеріали дозволяють провести утеплення стін зовні в будь-який час року і при правильному монтажі мають довгий термін служби.

Утеплення будинку своїми руками

Стіни старих багатоквартирних будинків часто схильні до вогкості, утворення цвілі і конденсату. Особливо це актуально для панельних будинків. У таких будівлях утеплювач був закладений в залізобетонні плити кілька десятків років тому. Тому нічим не захищена поверхня легко промерзає. Знаходиться будинку не комфортно — тепло не затримується в приміщенні надовго. Подібні проблеми існують і в нових будинках, якщо була порушена технологія будівництва. Ізоляція зовні дозволяє знизити рівень вологості повітря в приміщенні до норми і отримати сприятливий мікроклімат в квартирі.

Популярні матеріали

Температурні показники, рівень вологості і інші параметри істотно відрізняються зовні і всередині будинків. Але в обох випадках застосовуються однакові матеріали.

При виборі найбільш відповідного варіанту рекомендується звернути увагу на наступні характеристики:

Стійкість до процесу усадки.

Простота монтажу.

Теплоізоляція повинна витримувати механічний вплив і не повинна пошкоджуватися шкідливими комахами, цвіллю і бактеріями.

Стійкість до ультрафіолетового випромінювання. Гарантує довге життя обробки.

Тривалий термін експлуатації. Дозволяє суттєво знизити витрати на ремонт і технічне обслуговування споруди.

Дерев’яні споруди потребують налагодженому воздухообмене. Їх стіни повинні «дихати». Фінішна обробка лицьової сторони будівлі здатна прослужити довгий час. На довгий період експлуатації повинен бути розрахований і утеплювач. Важливо, щоб не доводилося через кілька років знімати штукатурку і оновлювати теплоізоляцію. Тому надійність і довговічність — важливі якості використовуваного матеріалу.

Для утеплення квартири зовні в більшості випадків використовується пінопласт або пінополістирол. При роботі на об’єктах з цегли рекомендується застосовувати матеріал товщиною 5 см. Для старих панельних будинків — 10 см. Використання іншого типу теплоізоляції допустимо, але недоцільно. Пінопласт вважається недорогий і високоефективної різновидом. Такий тип будматеріалу незамінний при облицюванні лицьового боку багатоквартирних будинків.

Утеплення фасаду будинку зовні

Незалежно від матеріалу, використовуваного при зведенні, будівля необхідно утеплювати. Ізоляція допоможе створити комфортний мікроклімат для проживаючих в будинку, скоротити витрати на опалення, захистити будову від передчасного руйнування. Знижуються тепловтрати в зимовий період, а влітку мешканцям гарантована бажана прохолода. Економія на опаленні особливо актуальна в селищах без газопроводу чи інших доступних за ціною ресурсів.

Товщина і тип утеплювача безпосередньо залежать від технології будівництва. При зведенні каркасного будинку зазвичай використовують мінеральну вату товщиною 150-200 мм. А будови з газобетону, наприклад, не рекомендується доповнювати пінопластом. Це лише деякі особливості — для застосування кожного різновиду ізоляції існують певні правила.

Матеріали для теплоізоляції фасаду зовні

Сучасний будівельний ринок пропонує наступні види утеплювача:

Пінополістирол (пінопласт), пінополіуретан. Високі показники по теплоізоляції досягаються за рахунок особливої ​​структури даного різновиду будматеріалів. Осередки, наповнені газом, спаяні між собою в блоки. Такі плити майже не набирають вологи, тому часто використовуються при роботі з цоколем, підвалом, фундаментом.

Мінеральна, базальтова або скловата. Пожежобезпечні, не перешкоджають повітрообміну, стійкі до дії бактерій і грибка. «Мінусом» є надмірна гігроскопічність волокон — вони швидко набирають вологу. Також матеріал схильний до усадки.

Керамзит. Зазвичай застосовують на споруджуваному об’єкті, формуючи спеціальну прошарок всередині будується конструкції.

Ековата. На 80 відсотків складається з целюлозних відходів паперового виробництва, решта 20 — добавки, що перешкоджають горінню і антисептик. Вогнестійкість, екологічність, стійкість до впливу грибка — головні переваги ековати. Серед недоліків можна відзначити схильність до деформації і зайву гігроскопічність.

Існують ще десятки різновидів теплоізоляційних матеріалів — для кожного випадку підбирається певний вид. Натуральна сировина (солома, лляні плити, рисове лушпиння і ін.) Екологічно безпечно і щодо довговічне. Але висока вартість і складність монтажу не принесли йому популярності.

Основна функція будь-якого різновиду утеплювача — винесення точки роси за межі будівлі. В такому випадку стіна не накопичує вологу, вогкість не зашкодить конструкцію. При цьому втрати тепла виключені — температура в приміщенні залишається стабільною.

Технологія утеплення стін зовні

Спочатку підраховують кількість будматеріалів. Для цього визначають площу зовнішньої поверхні будівлі. Потрібно помножити довжину на висоту. З отриманого результату віднімають площа прорізів для наявних дверей і вікон.

До розрахованому кількості додають ще 10 відсотків. Цього запасу повинно вистачити на підгонку. У випадку з придбанням армуючої сітки додавати метраж додатково не доведеться.

Весь процес умовно поділяється на 5 етапів:

Видалення пилу, бруду і плям з оброблюваної поверхні або дерев’яних стійок (у випадку з каркасним будинком). Усунення тріщин і відколів.

Підготовка клею для монтажу (якщо теплоізоляція проводиться за допомогою пінопласту і мінераловатних компонентів). Клей випускається в сухому вигляді. Речовина змішується з водою до зазначеної на упаковці консистенції. У каркасних будинках утеплювач закладається між стійок і закривається плитами OSB з подальшим монтажем фасадної системи без використання сполучного компонента.

Монтаж ізоляції. За допомогою шпателя на пінопласт або вату наноситься шар клею товщиною близько 1 см. Потім плити притискають до зовнішньої поверхні стіни і вирівнюють їх положення за допомогою рівня. Для більшої довговічності конструкції можна використовувати спеціальні дюбелі. Ековата і пінополіуретан наносяться на поверхню методом напилення. Керамзит засипається в порожнечі між несучою конструкцією і облицювальною цеглою.

Армування. На лист пінопласту або мінеральної вати наноситься приготований раніше клей. Потім укладається сітка. Зверху знову наноситься тонкий шар сполучного речовини. Дану процедуру не потрібно проводити у випадку з іншими видами утеплювача.

Оздоблення лицьового боку будівлі. Здійснюється за допомогою фасадної штукатурки і її подальшого фарбування. Речовина наноситься шпателем на армовану поверхню і забарвлюється в будь-який колір.

При роботах на багатоквартирному будинку встановлюються металеві відливи для відведення дощу і снігу. Для організації теплоізоляції укосів вікон завжди використовується більш тонкий будматеріал, ніж основне покриття.

Крім штукатурки в приватному домобудівництві можна використовувати всі види сайдингу, ДПК, дерева (блок-хаус, дошки, імітація бруса). Такий фасад монтується на підготовлену, встановлену обрешітку.

Терміни виконання утеплення квартири

Роботи проводять промислові альпіністи. Процес не займає багато часу, оскільки площа невелика. Наприклад, на стандартну однокімнатну квартиру піде всього один день. Важливо, щоб погода була гарною. Для великої чотирикімнатної квартири знадобиться тиждень. Мешканці не зобов’язані бути присутніми вдома в цей час. Потрібно лише надати доступ до електрики.

Як замовити послугу утеплення квартири зовні

Для проведення робіт повного комплексу робіт на приватному об’єкті нерухомості звертайтеся в компанію . Демократичні ціни, виїзд в усі міста. Наші професіонали проконсультують у виборі відповідного теплоізоляційного матеріалу. Виконаємо роботу на високому рівні і в установлені терміни.