УТЕПЛЕННЯ ПОКРІВЛІ

Від правильності облаштування даху залежить надійність будинку і комфорт мешканців. Утеплення покрівлі підвищує ефективність опалення, що зменшує витрати на комунальні платежі. Через покрівлю втрачається понад 60% тепла. Будинок з холодним продувається стелею — джерело постійних протягів і вогкості. Утеплення даху допоможе позбутися від цих проблем раз і назавжди.

Для утеплення застосовує якісні матеріали, що володіють хорошими тепло- і гідроізоляційними властивостями. Розберемося, як їх вибирають.

Вибір утеплювача для покрівлі

Перед покупкою врахуйте наступні параметри:

Теплопровідність. Мансардний дах має невелике міжкроквяний простір, тому шар утеплювача буде невеликим, але з меншим показником теплопровідності. Холодне горище може мати додаткові шари, так як їх вага і розмір не грає там важливу роль.
Вага. Коливається в межах 11-350 кг і впливає на розрахунок несучої конструкції. М’які матеріали укладаються в простір між кроквами, а більш жорсткі — зверху.

Зберігати форму. У мінеральної вати форма зберігається за рахунок пружних волокон. Важкі утеплювачі мають жорсткі волокна.

Паропроникність. Покрівля утеплюється ватяними і пінними матеріалами. Важлива характеристика — здатність пропускати пар. Ватяні матеріали (скловата, мінеральна вата і так далі) покриваються спеціальним водовідштовхувальним речовиною, які швидко видаляють вологу. Пінні матеріали (пінопласт, пінополістирол) заповнені у внутрішній частині повітрям або інертним газом. Вони бувають як паропроникними, так і паронепроникними.

Утеплення даху мінватою

Для фіксації плити мінеральної вати її роблять на 2 см ширше в порівнянні з міжкроквяних простором. Згодом вата деформується і починає сповзати вниз. Щоб зберегти форму плити, її зміцнюють капроновими або поліамідними нитками. Нитки натягуються зигзагами і кріпляться скобами. Після укладання вата закривається пароізоляційною плівкою і притискається рейками.

Під час утеплення потрібно залишати зазори для вентиляції. Рейки поверх утеплювача прибиваються уздовж і поперек.

Утеплення покрівлі пінопластом

Утеплення пінопластом виконується або після укладання покрівельного покриття, або до його монтажу. Весь процес ділиться на 5 етапів:

Укладання гідроізоляційного матеріалу.

Спеціальна плівка — ізоспан, розстеляється поперек крокв, кріпиться до них скобами. Кожен лист гідроізоляції укладається внахлест, стики закриваються скотчем. Допускається незначне провисання гідроізоляції. Поверх неї до крокв прибиваються рейки для створення зазору між обрешетуванням і ізоспаном.

Укладання плит пінопласту між кроквами

Плити нарізаються в розмір простору між кроквами з припуском в 2-3 мм, щоб не залишалося зазорів і пінопласт фіксувався. Додаткова фіксація виконується за допомогою допоміжних рейок або клею по полістиролу.

Забивання щілин

Всі щілини між кроквами і пінопластом запінюються. Це робиться, щоб запобігти перепади температур між плитами і гідроізоляцією. Якщо допустити перепади, в зазорі буде утворюватися конденсат, через який починають гнити крокви.

Внутрішня ізоляція проти конденсату

Наступний шар — антиконденсатна плівка. Вона укладається після пінопласту, кріпиться за допомогою скоб до крокв, стики проклеюються скотчем.

Обшивка

Поверх плівки набиваються напрямні рейки, до яких потім кріпляться облицювальний матеріал.

Утеплення плоского даху керамзитом

Утеплення керамзитом відрізняється від інших способів тим, що матеріал розподіляється не в схилах даху, а на стелі. Зручніше виконувати роботи до зведення даху. Порядок утеплення:

Забивання великих щілин

Керамзит — сипучий матеріал, тому, перед початком гідроізоляції, потрібно закласти всі великі щілини в перекритті, через які матеріал може прокидатися.

Пароізоляція

Поверх стелі укладається пароізоляційна плівка або руберойд, внахлест в 10-15 см, стики проклеюються скотчем.

Засипка утеплювача

Керамзит висипається в 3-4 підходу. Це потрібно аби належним чином розподілити матеріал по поверхні, що ізолюється. Перший шар, для більш якісної фіксації можна покрити тонкою бетонною стяжкою. Шар ізоляції з керамзиту повинен мати товщину не менше 20-25 см.

Укладання руберойду

Поверх насипання розкручується руберойд, він притискає керамзит своєю вагою, зазори між гранулами зменшуються. Для захисту від попадання вологи під шар руберойду, листи стеляться внахлест 5-10 см, зазори проклеюються скотчем.

Для захисту від попадання гранул під гідроізоляційний шар, його потрібно зафіксувати скобами, зазори проклеїти.

Утеплення даху будинку іншими матеріалами

Для утеплення також підходить гравій. Що б дах був ще більш теплоизолированной, його змішують з подрібненим пінопластом. Технологія утеплення стандартна і включає викладення декількох шарів: пароізоляційного, утеплювального, гідроізоляційного, покрівельного. Покрівля утеплюється також пінопластом, марк ПСБ, який вважається пожежобезпечним і самозатухаючим.