УТЕПЛЕННЯ МІНЕРАЛЬНОЮ ВАТОЮ: ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ

Утеплення фасаду будинку — важливий етап будівництва, без якого неможливо домогтися комфортної експлуатації котеджу. Якісне утеплення фасадів мінватою створює правильний мікроклімат, покращуючи енергоефективність будинку. Взимку утеплювач зменшує тепловтрати, а влітку забезпечує прохолоду.

Сучасний будівельний ринок пропонує безліч матеріалів для утеплення фасадів. Ціна варіюється від типу матеріалу і призначення, але крім вартості зверніть увагу на технічні характеристики, оскільки обраний утеплювач може не підійти для вирішення ваших завдань. Ми рекомендуємо вибрати мінеральну вату — лідера ринку по співвідношенню ціни і якості.

Що таке мінеральна вата

Мінеральна вата являє собою матеріал, що складається з щільно переплетених між собою волокон. Волокна утворюються при суміші скріплюють речовин (наприклад, фенолспірт) і скла, шлаку або гірських порід. Мінвата володіє водовідштовхувальними і пожежобезпечними властивостями. Випускається у вигляді плит і рулонів. Мінераловатний утеплювач універсальний. Він підходить для теплоізоляції як кам’яних, так і дерев’яних будинків.

Мінеральна вата: різновиди і переваги

Різновиди мінвати:

скляна вата

Скляна вата (скловата) відома на нашому ринку з часів СРСР, це недорогий і довговічний матеріал. Він виготовляється з суміші склобою і піску (в деяких випадках пісок замінюється на вапняк або інші породи). Скловата витримує нагрівання до 500 градусів за Цельсієм. Має щільність 130 кг / м3, чого достатньо для обробки фасаду декоративною штукатуркою. При монтажі частки скловати можуть потрапити в дихальні шляхи, тому потрібно використовувати будівельні маски. Матеріал виготовляється за старими ГОСТам і може не відповідати сучасним вимогам. Ми рекомендуємо використовувати скловату для утеплення дачних будинків.

кам’яна вата

Кам’яна вата (або базальтова вата) — сучасна версія скловати. Кам’яну вату виготовляють відповідно до європейських стандартів якості, вона володіє кращими теплоізоляційними властивостями. Такий матеріал не є небезпечним для здоров’я, легше монтується, але коштує дорожче. Виготовляється з базальтових гірських порід. Витримує температуру нагрівання до 300 градусів за Цельсієм. Кам’яна вата підходить для утеплення котеджів з цілорічним проживанням.

Переваги утеплення фасадів мінеральною ватою:

Мінеральна вата створює сприятливий мікроклімат в будинку за рахунок постійного повітряного обміну. Матеріал теплоізолюється будинок, при цьому постійно виводячи зі стін зайву вологу.
Якщо в основі утеплювача використана мінеральна крихта, то такий матеріал стійкий до вогню. Цей параметр особливо важливий при утепленні дерев’яних будинків.

Крім відмінних теплоізоляційних властивостей мінераловатні утеплювачі так само є хорошим звукоізоляційним матеріалом, захищаючи від вуличного шуму.

Згодом структура мінвати змінюється незначно, утеплювач витримує десятки циклів заморожування і відтавання з незначним впливом на експлуатаційні характеристики.

Для транспортування і монтажу мінеральної вати не потрібна спеціальна техніка або професійні навички будівельника. Якщо площа стін невелика, ви можете самостійно змонтувати утеплювач.
Якщо для вас важливо економічне утеплення фасадів, і ціна виходить на перший план, то мінеральна вата стане оптимальним вибором. Її вартість прийнятна, а якість дозволить на десятиліття забути про оновлення утеплювача. Також мінвата легко розрізається, ви можете заздалегідь розрахувати необхідну кількість матеріалу і не переплачувати за обрізки.

При дотриманні технології монтажу мінвата з роками дає мінімальну усадку, не втрачає колишню форму і товщину. А за рахунок високої паропроникності захищає від утворення цвілі й вогкості, тому її можна використовувати для каркасного домобудівництва.

Технологія умовно ділиться на 5 етапів:

Видалення пилу, бруду і плям з поверхні стіни або дерев’яних стійок (у випадку з каркасним будинком). Усунення тріщин і відколів.
Підготовка клею для монтажу мінеральної вати. Клей випускається в сухому вигляді. Він змішується з водою до зазначеної на упаковці консистенції. У каркасних будинках клей не використовується, утеплювач закладається між стійок і закривається плитами OSB з подальшим монтажем сайдинга.

Монтаж утеплювача. За допомогою шпателя на мінвату наноситься шар клею товщиною близько 1 см. Потім плити притискають до стіни і вирівнюють їх положення за допомогою рівня. Для більшої довговічності плити можна з’єднати зі стіною за допомогою спеціальних дюбелів.

Армування. На поверхню мінвати наноситься приготований раніше клей, потім укладається сітка і зверху знову наноситься тонкий шар клею.

Оздоблення фасаду. Здійснюється за допомогою фасадної штукатурки і її подальшого фарбування. Штукатурка наноситься шпателем на поверхню армованої стіни і забарвлюється в будь-який колір.