УТЕПЛЕННЯ ФАСАДІВ ПІНОПЛАСТОМ СВОЇМИ РУКАМИ — ІНСТРУКЦІЯ

Теплоізоляція фасаду приватного або багатоквартирного будинку — важливий етап будівництва. Без проведення повного циклу робіт не вийде досягти необхідного рівня комфортної обстановки в приміщенні. Якісне утеплення фасаду пінопластом створює сприятливий мікроклімат, покращує енергоефективність будівлі, знижує витрати на опалення. Взимку утеплювач зменшує тепловтрати, а влітку забезпечує приємну прохолоду.

Існує безліч матеріалів для утеплення лицьового боку споруд. У пошуках бюджетного варіанту з високими теплоізоляційними властивостями зверніть увагу на пінопласт. Застосування легких плит дозволить знизити трудовитрати і заощадить кошти з сімейного бюджету.

Особливості застосування пінопласту

Матеріал виготовляється з спінених пластичних мас. Відрізняється невеликою щільністю, що обумовлює його високі теплоізоляційні властивості. Будова, утеплене із застосуванням легких білих плит, істотно енергоефективніше неутеплених.

переваги:

 • Сучасний матеріал виробляється відповідно до європейських норм якості. Він нешкідливий для здоров’я і в своєму звичному стані не виділяє небезпечних речовин.
 • Виробники заявляють про піввіковий термін служби, але він може становити і більшу кількість років. Речовина не розкладається через вплив вологи, бактерій і мікроорганізмів.
 • Плити володіє високими теплоізоляційними характеристиками.
 • Сертифікований утеплювач відомих виробників містить в складі компоненти, що володіють протипожежними властивостями. При запаленні загасає, не підтримуючи горіння. Це властивість особливо важливо для власників дерев’яних будинків.
 • Один з найлегших будматеріалів. Мінімальне навантаження на фундамент, простота монтажу своїми руками — достоїнства очевидні. Посилювати конструкцію споруди додатково не потрібно. Також немає необхідності у використанні спеціальної техніки.
 • Доступна вартість дозволить утеплити велике будова і істотно заощадити. Довгий термін служби дозволить на десятиліття забути про оновлення.
 • Стійкий до впливу агресивних хімікатів — луги, хлорки, сольових розчинів.
 • Практично не вбирає вологу — захист від вогкості гарантована.
 • Легко монтувати, можна закріплювати панелі за допомогою спеціального клею.

Існують не тільки безперечні «плюси», а й очевидні «мінуси».

недоліки:

 • Крихкий, має низьку механічну міцність. Тому поверхню рекомендується обробляти стійкої до впливів зовнішнього середовища фасадною штукатуркою для забезпечення додаткового захисту від пошкоджень. Цей недолік необхідно враховувати, якщо ви проживаєте в місцевості з сильними вітрами. Відомі випадки пошкодження лицьового боку будівлі гілками і будівельним сміттям. Штукатурка також здатна забезпечити захист від гризунів і шкідливих комах.
 • Матеріал практично не пропускає повітря, будинок фактично перетворюється в «термос». Це підвищує його енергоефективність, але з’являється необхідність в пристрої примусової вентиляції у всіх кімнатах.
 • Не витримує контакту з оліфою, певними різновидами лаків, розчинників. Чи не стійкий до дії ультрафіолету.
 • Дану особливість потрібно враховувати при обробці.
 • Демонструє низький рівень звукоізоляційних властивостей в порівнянні з іншими типами ізоляції (наприклад, мінеральна вата).
 • Висока температура (близько 800 градусів) руйнує панелі.
 • Для проведення робіт необхідно провести ряд розрахунків. Точні цифри дозволяють будівельникам визначити необхідну товщину теплоізоляції в кожному випадку індивідуально.

Утеплення стін пінопластом: зовні або зсередини?

Мешканцям багатоповерхівок здається цікавою ідея розміщення теплоізоляційного шару всередині квартири. Адже можна обійтися без зайвих клопотів і витрат. Ми не рекомендуємо утеплювати будинок зсередини, особливо, якщо це лоджія або житлові кімнати в багатоквартирному будинку. Це може привести до ще більшого утворення конденсату і цвілі.

Все залежить від так званої «точки роси» — місця найбільшого промерзання стіни. При утеплення зсередини будинок зовні залишається холодним. Точка роси зміщується до внутрішньої сторони або в проміжки між утеплювачем і стіною. Конденсат накопичується в глухих «кишенях» конструкції, де для нього немає ніякого виходу. Такі зміни можуть призвести до порушення теплообміну і подальшого руйнування будинку.

Оптимальним варіантом буде зовнішня теплоізоляція з подальшим нанесенням товстого штукатурного шару. Це необхідно для підвищення механічної міцності утеплювача.

Як продовжити термін експлуатації будівлі

Важливе завдання при влаштуванні теплоізоляційного шару — необхідність переміщення точки роси за межі будівлі. В такому випадку стіна залишиться сухою при будь-яких обставинах і не стане промерзати взимку. Сприятливий мікроклімат допомагає будовою зберігати первинні технічні характеристики і уповільнює «старіння» споруди.

При правильно проведених заходах по отепленной, стіни споруди будуть акумулювати тепло і віддавати його при виникненні необхідності. Після провітрювання в зимовий період в квартирі швидко відновиться комфортна для мешканців температура.

Утеплення будинку з дерева

Застосування пористих плит можливо, якщо в колодах або брусі відсутні великі щілини. Наявні дефекти заповнюють мохом. Можна також використовувати штучний герметик. При монтажі обов’язково застосовують каркасний метод утеплення.

Для деревини важлива постійна циркуляція повітря. З цієї точки зору використання пінопласту не доцільно. Зазвичай застосовується мінеральна вата. Її пориста структура сприяє повітрообміну — дерево «дихає».

Утеплення пінопластом зовні

Власникам квартир в старих багатоповерхових будинках знайомі проблеми постійної вогкості, поширення цвілі і промерзання. З порушеннями мікроклімату в приміщеннях не справляється навіть центральне опалення. Особливо це актуально для панельних багатоповерхівок. Через неможливість замінити стару теплоізоляцію жити в таких будинках не дуже комфортно. Проблеми подібного роду існують і в нових будинках, зведених з порушеннями технології будівництва. За допомогою створення теплоізолюючих конструкцій можна позбутися від вогкості і отримати сприятливий мікроклімат в квартирі.

Перед початком робіт важливо ретельно перевірити поверхню на наявність вм’ятин і подібних дефектів і усунути всі наявні нерівності. Місця з пустотами, прихованими під шаром теплоізоляції, не відрізнятимуться механічною міцністю. При випадковому ударі по такій поверхні утеплювач буде пошкоджений. Допускаються перепади в один або два сантиметри, але не більше.

Для ізоляції пінопластом використовується утеплювач товщиною в 5 сантиметрів для цегельних будинків, 10 см — для старих панельних будинків. Роботи проводять промислові альпіністи . Процес не займає багато часу, оскільки площа для обробки відносно невелика. Наприклад, стандартну однокімнатну квартиру можна утеплити за один день (за умови гарної погоди), а більшу чотирикімнатну квартиру — за тиждень. Мешканці не зобов’язані бути присутніми вдома під час проведення робіт. Необхідно лише надати доступ до електрики.

Необхідні погодні умови

Роботи по ізоляції повинні проводитися при дотриманні основних сприятливих показників:

 • оптимальний температурний діапазон — від 5 до 25 ° С;
 • відсутність опадів під час ходу робіт.


Дані умови не тільки забезпечують комфорт фахівцям, але впливають на властивості використовуваних складів і речовин. Навіть швидкість висихання клею здатна відбитися на якості теплоізоляційного шару.

Як замовити послугу утеплення будівлі

Для виконання повного спектру робіт на приватному об’єкті нерухомості звертайтеся в нашу компанію. Гарантуємо доступні ціни, виїжджаємо до клієнтів в усі міста України. Наші фахівці допоможуть у виборі необхідного теплоізоляційного матеріалу. Виконаємо роботу на високому рівні і в установлені терміни. Для оформлення замовлення звертайтесь до наших менеджерів за телефонами